Nasze studio

Parę słów o Psiemianach

 Psiemiany powstały z pasji i miłości do czworonogów.

Oferujemy kompleksowe usługi pielęgnacji. W naszym Studio na Skoroszach mamy wszystko, by ogarnąć twojego psa od nosa po czubek ogona. 

Potrzebujesz Psiemiany? Wykąpiemy, ostrzyżemy i przytniemy co trzeba, a to wszystko w spokojnej atmosferze i bez stresu.

Nasze usługi

Kąpiel

Kąpiel w salonie groomerskim to nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. To często wieloetapowy proces podczas, którego wasze psiaki są wielokrotnie myte w odpowiednio dobranych szamponach. Dzięki temu jesteśmy w stanie oczyścić dogłębnie ich sierść i skórę, zmywając wszelkie zanieczyszczenia i usuwając nieprzyjemne zapachy. Prawidłowo przeprowadzona kąpiel, przygotowuje włos do kolejnych etapów pielęgnacji.

Po zakończeniu mycia przychodzi czas na odpowiednie odżywienie sierści Twojego psiaka. Używamy w tym celu odpowiednich używek, masek i innych kosmetyków poprawiających kondycję włosa. Dzięki temu strzyżenie, trymowanie czy walka z kołtunami będą dużo prostsze.

Suszenie

Aby móc przystąpić do kolejnych zabiegów musimy sprawić, że ta zmokła kura, którą właśnie wyjęliśmy z wanny zamieni się w suchutką i puszystą kulkę. W tym celu wykorzystujemy specjalne wysokowydajne suszarki, dzięki którym cały proces może trwać krócej. Za ich pomocą możemy również w łatwy sposób usunąć dużą część martwego włosa. (Tego, który tak uwielbiasz usuwać, ze swoich ubrań i mebli). Jeżeli twój pies boi się suszarki, to bądź spokojny, mamy i na to nasze sposoby.  Już na etapie suszenia zaczynamy stylizowanie sierści poprzez odpowiednie kierowanie nadmuchu i rozczesywanie – nie chcemy w końcu, by Twój pies wyglądał jak wiatrem czesany.

Wyczesywanie i rozczesywanie

Jeżeli Twój pies tego wymaga to następnie zostanie poddany wyczesywaniu czyli usuwaniu martwego włosa podszerstkowego i okrywowego. W tym celu wykorzystujemy szeroki arsenał specjalnych szczotek, zgrzebeł, grzebieni i furminatorów. To właśnie na tym etapie potrafimy z jednego psa zrobić dwa, przynajmniej jeżeli chcemy porównywać ilość wyczesanej sierści. Natomiast jeżeli Twój pies nie posiada podszerstka to skupimy się tylko na odpowiednim rozczesywaniu włosa i delikatnym pozbywaniu się ewentualnych kołtunów.

Strzyżenie i trymowanie

Nożyczki w dłoń! To właśnie teraz dokonuje się prawdziwa Psiemiana – wasz zarośnięty psiak zmienia się w pieska z żurnala. Jedne psy będziemy strzyc, inne natomiast trymować – wszystko zależy od rodzaju włosa. Na początku musimy dobrać właściwą fryzurę do Waszego psa. Dzięki temu możemy podkreślić jego walory i ukryć niedoskonałości. Ważne są również wasze oczekiwania, dlatego na samym początku wizyty musimy wszystko dokładnie omówić. Pamiętajmy,  że dobrostan i zdrowie zwierzaka są u Nas najważniejsze.

Zabiegi higieniczne

Na sam koniec musimy zadbać również o detale. To różne drobne zabiegi, ale bardzo ważne dla ogólnej higieny i zdrowia twojego psa. Zaliczamy do nich czyszczenie uszu z nagromadzonej woskowiny, tak by nie miał więcej wymówek, że cię nie słyszy jak go wołasz. Wygolimy również sierść pomiędzy opuszkami łap, by uniknąć powstawania kołtunów i gromadzenie się brudu, dzięki czemu będziesz musiał odkurzać tylko raz dziennie. Przytniemy pazurki, by zapewnić mu komfort chodzenia i możliwość bezszelestnego skradania się do lodówki.

Nasz zespół

309223019 817344026267892 2564099255665640743 n

Specjalistka ds. Psiemian i Rozpieszczania

Karolina

306982549 1312440632624727 1302538184877327260 n

Specjalistka ds. Psiemian i Rozpieszczania

Vera

Odwiedź nasz Facebook & Instagram