305663194 630793381945911 4198182562190021157 n

Szybkie ABC przed wizytą

Wizyta w salonie groomerskim zbliża się wielkimi krokami do Ciebie i Twojego psa? Jesteś w dobrym miejscu! Tu dowiesz się co zrobić aby pielęgnacja Twojego psa była szybsza i przyjemniejsza zarówno dla psa jak i groomera, lecimy!

Spacer, spacer i jeszcze raz spacer! Pies musi mieć zaspokojone swoje potrzeby każdego dnia i nie można o tym zapominać również spiesząc się z nim do fryzjera. Nie chodzi tu tylko o szybki spacer higieniczny,  ale również o spacer trwający minimum 30 minut. Chodzi o to żeby pies spożytkował nadmiar energii na ganianiu za piłką, lub węszeniu i eksplorowaniu terenu a nie w salonie rywalizując z groomerem kto kogo zaprowadzi go do wanny, człowiek psa czy pies człowieka 😉

Dbajcie o stan włosa w domu. Poprzedniego dnia postarajmy się rozczesać psa jak najdokładniej, oczywiście czeszemy psa regularnie żeby nie powstały kołtuny, które są bardzo bolesne w rozczesywaniu. Zasada jest dosyć prosta, im bardziej zadbasz o kondycję włosa we własnym zakresie tym krótsza, przyjemniejsza i tańsza będzie wizyta. Dodatkowo efekt wizualny będzie lepszy, zdrowy i zadbany włos dużo lepiej się prezentuje.

Pamiętaj żeby nie zabierać na wizytę suczki, która ma cieczkę. Sunia ma prawo być obolała, rozdrażniona i gorzej znosić pielęgnację. Oszczędźmy jej tego. Dodatkowo zapach suni zostanie w salonie na kilka/kilkanaście godzin co utrudni pracę z psami tego a może nawet i kolejnego dnia.

Bądź punktualny! Odebranie punktualnie pieska jest bardzo ważne, nie każcie mu czekać zbyt długo po pielęgnacji na Was, najlepiej umówić się z groomerem na telefon gdy wizyta będzie dobiegać końca.

To na tyle, do zobaczenia w salonie! 🙂